آیین گردهمایی ایثارگران شهرداری سمنان

  • ۱۴ تیر ۱۳۹۹
  • ۱۸۹۱ بازدید

به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگشت دفاع مقدس در سمنان برگزار شد؛

آیین گردهمایی ایثارگران شهرداری سمنان

آیین گردهمایی ایثارگران شهرداری سمنان در دهه کرامت میلاد پر خیر و برکت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا(ع) و همچنین میلاد کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگشت دفاع مقدس در سمنان برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: آیین گردهمایی ایثارگران شهرداری سمنان به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس با حضور شهردار سمنان، مشاور استاندار و مسئول ایثارگران استان سمنان ، ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سمنان، مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان سمنان، رئیس ستاد کنگره و سه هزار شهید استان سمنان، در دهه کرامت میلاد پر خیر و برکت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا(ع) و همچنین میلاد کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) در سمنان برگزار شد.

عباس بابایی در این آیین ضمن خیر مقدم به مدعوین و خانواده های معزز ایثارگران شهرداری سمنان در جلسه خلاصه‌ای از اقدامات انجام شده در حوزه ایثارگران شهرداری سمنان را ارائه داد و گفت: شرایط اداری و استخدامی کارکنان شهرداری با کارشناسی‌های انجام شده به کارگروه‌های مربوطه در حوزه طبقه بندی مشاغل کارگری و یا شورای امور اداری استخدامی ارسال شده است.

وی در ادامه از طراحی سامانه جامع اطلاعات شاهد و ایثارگران شهرداری سمنان با همکاری امور اداری شهرداری سمنان خبر داد و اظهار داشت: با توجه به ضرورت دستیابی به اطلاعات ایثارگران عزیز شهرداری سمنان و به روز رسانی این اطلاعات از زیربنای اصلی کار و فعالیت در این حوزه دانست.

شهردار سمنان در این آیین با اشاره به اینکه شهر سمنان مشهور به حوزه ایثار و شهادت است، گفت: وظیفه ماست که از این ظرفیت به جهت تاسی از روحیه شهدایی این شهر و بزرگداشت یاد، نام و خاطره این عزیزان بهره مند گردیم.

سید محمد ناظم رضوی با تشکر از نگاه، روش و برنامه ریزی های شورای اسلامی شهر سمنان در راستای تقدیس، تکریم ،یاد و خاطره شهدا، اظهار داشت: مشارکت در تکمیل باغ موزه دفاع مقدس یکی از افتخارت همکاری شهرداری سمنان در این حوزه است که شهرداری سمنان ان شاءالله تا تکمیل صد در صدی پروژه های باغ موزه دفاع مقدس پیگیری خواهد کرد تا برنامه ریزی های مناسب بتوانیم برنامه های دفاع مقدس را به ثمر برسانیم.

وی در ادامه با اشاره به برنامه ریزی انجام شده با مشاور استاندار و مسئول ایثارگران استان سمنان تحت عنوان “عطر بهشت” ویژه نوجوان و دانش اموزان جهت آشنایی با فرهنگ شهادت و ایثار بیان کرد: شهر سمنان به عنوان یکی از ۱۲ شهر معرفی شده به عنوان شهر دوستدار کودک است این پارک موزه می‌تواند در معرفی فرهنگ والای هشت سال دفاع مقدس به کودکان و جوانان مؤثر واقع گردد.

رضوی با اشاره به اهمیت این پارک‌موزه اظهار کرد: پارک موزه علاوه بر نقش مؤثر در بسط و توسعه فرهنگ دفاع مقدس، تأثیر بسزایی در جذب گردشگر نیز خواهد داشت و به ماندگاری مسافران و زائران کمک خواهد کرد.

شهردار سمنان در این آیین از تکمیل و بازسازی گلزار شهدای گمنام سمنان تا چند ماه آینده خبر داد و گفت: بازسازی و تکمییل این مکان علاوه بر احترام به مقام شامخ شهدا، منظره ورودی شهر سمنان نیز مجهز به امکانات با کیفیت بهتر جهت زائرین امام رضا(ع) و شهروندان خواهد شد.

رضوی در ادامه یادآور شد: گلزار شهدای پارک کوهستان سمنان به یک مجموعه بزرگ فرهنگی و زیارتی برای شهرستان سمنان مبدل خواهد شد و این مکان با طراحی دوستان بنیاد حفظ آثار تبدیل به یک مکان نمادین بسیار زیبا برای شهروندان و گردشگران می شود.

بابایی در پایان هدف از برگزاری گرامیداشت چهلمین سالگشت دفاع مقدس را فرصت مناسبی برای یادآوری جانفشانی و دلاوری‌های ملت ایران و فرزندان برومند آنان در دفاع از سرزمین و آرمان‌های انقلابی خویش دانست و خاطر نشان کرد: در این آیین برنامه هایی نظیر اجرای گروه سرود بین المللی اسوه و سخنرانی آقای اهوازی شهید زنده و آقای کلامی نویسنده کتاب شهید عاملو برگزار شد.