آیین تجلیل از برندگان مسابقه ترتیل خوانی در جشنواره مجازی با قرآن بمانیم

  • ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹
  • ۱۲۳۰ بازدید

به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان برگزار شد؛

آیین تجلیل از برندگان مسابقه ترتیل خوانی در جشنواره مجازی با قرآن بمانیم

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان، سرپرست این سازمان گفت: آیین تجلیل از برندگان سه هفته اول مسابقه ترتیل خوانی ویژه کودکان و نوجوانان در “جشنواره مجازی با قران بمانیم” در سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان برگزار شد.

عباس بابایی در این آیین ضمن خیر مقدم به مدعوین در جلسه خلاصه ای از اقدامات انجام شده در این جشنواره را ارائه داد و گفت:جشنواره مجازی با قرآن بمانیم با توجه به شرایط در حال حاضر جامعه که حضور مردم عزیز در اماکن مذهبی با محدودیت مواجه بود، بر این اساس شکل گرفت و با برگزاری جلسات متعددی با حضور فعالین قرآنی قرار بر این شد که در ماه مبارک رمضان جشنواره مجازی با قرآن بمانیم با هدف ترویج و نشر فرهنگ آموزه های قرآن کریم برگزار شود.

وی در ادامه اظهار داشت: این جشنواره در سه بخش تدارک دیده شده که در بخش اول قرائت روزانه قرآن کریم که به نیت سلامتی و ظهور امام زمان (عج) در هر هفته برگزار می شود و در بخش دوم جرعه ای از معرف دل ها در هر هفته یک کلیپ کوتاه با استفاده از مضامین دینی توسط اساتید مجرب حوزه و دانشگاه یک ویدئو بارگزاری شده و از صحبت های این بزرگواران سوالاتی طراحی شده و علاقه مندان می توانستند از طریق پاسخگویی به سولات در مسابقه شرکت کنند.

بابایی در ادامه این آیین بیان داشت: با توجه به نامگذاری سمنان به عنوان شهر دوستدار کودک یک بخش ویژه کودکان و نوجوانان زیر ۱۴ سال در قالب قرائت طراحی شده که در هر هفته یک سوره کوتاه از قرآن کریم در قالب انیمیشن برای این عزیزان در فضای مجازی بارگزاری شده و کودکان عزیز با بازخوانی این سوره ها را در قالب یک ویدئو به آیدی اعلام شده ارسال می کردند که در پایان هر هفته برندگان این مسابقه اعلام شده است.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان با بیان اینکه ما در این جشنواره شاهد استقبال خوب مردم در این مسابقه بودیم، گفت:استقبال شهروندان از این جشنواره نشان دهنده وجود این ظرفیت و علاقه مندی خانواده ها به فراگیری آموزه های دینی برای فرزندانشان است که بسیار جای خوشحالی دارد.

بابایی در ادامه اعلام کرد :تاکنون بیش از ۸۵۰ نفر از شهروندان در این مسابقه شرکت کردند و با توجه به استقبال شهروندان از این برنامه، قرار بر این است که به همین صورت ادامه پیدا کند و اگر شرایط جامعه و امکان اجتماع مردم عزیز فراهم باشد قطعا برنامه های دینی و قرآنی با روش های جدید به صورت اجتماع محور انجام خواهد شد.
شهردار سمنان ضمن عرض قبولی طاعات عبادات و توفیق در عبادات در روزهای آتی ماه مبارک رمضان، از همه زحمتکشان در عرصه مفاهیم و معارف دینی و تشویق و ترغیب کودکان و نونهالان در حوزه های قرآنی فعالیت دارد تقدیر و تشکر کرد و گفت: امیدواریم با برنامه ریزی و کمک دوستان در حوزه های قرآنی که در سطح شهر فعال هستند این برنامه ها استمرار داشته باشد.

سید محمد ناظم رضوی در ادامه خاطر نشان کرد: امسال با توجه به تاکید مقام معظم رهبری، به تدبر و توجه بیشتر مسلمین و دینمداران به قرآن، ان شاءالله توجه ما بیشتر به قران و برداشت ما از آموزه های قرآنی نسبت به قبل بیشتر شود و باید توجه ویژه به بهره گیری از قرآن داشته باشیم و این برنامه ها در زمره این دستور العمل های مقام معظم رهبری است که جای تشکر و قدردانی دارد.

وی در ادامه این نشست گفت: مکانی در فضای پارک کوهستان در حال آماده شدن است که این مکان آمادگی خوبی برای برگزاری نشست های قرآنی همراه با بهره گیری از لطافت و نشاط طبیعت در پارک کوهستان در شب های تابستان را دارد و با ایجاد برنامه ریزی مناسب انگیزه شهروندان جهت حضور در این فضا را فراهم می کند.

رضوی از مرمت و بازسازی خانه فرهنگ در محله جهادیه خبر داد و یادآورشد: این مکان آمادگی خدمت به شهروندان با رویکرد تعلیم معارف و مفاهیم قرآنی در آن منطقه را دارد .

در پایان شهردار سمنان از همه خانواده های محترم و کودکان و نوجوانان جهت شرکت در این جشنواره قدردانی و تشکر کرد و اظهار امیدواری کرد: انشاءالله خداوند متعال توفیق مشارکتی فعال تر در زمینه قرآنی و مباحث قرآنی را به شما عزیزان عطا نماید.