آییـن غـرس نهـال با نـام و یـاد شهـدا در سمنان برگزار شد

  • ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
  • ۳۱۶ بازدید

هم‌زمان با هفته درختکاری و در آستانه روز ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا ؛

آییـن غـرس نهـال با نـام و یـاد شهـدا در سمنان برگزار شد

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: آيين طرح “نهال هم عهدی” كه صبح امروز یکشنبه ۱۷ اسفند ماه در پارک موزه دفاع مقدس برگزار شد ۱۰۰ اصله نهال با حضور خانواده های معزز شهدا، مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان، مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سمنان، رئیس بنیاد شهید شهرستان سمنان،اعضای شورای اسلامی شهر سمنان كاشته شد.

محمود رضا دارایی در ادامه با بیان اینکه اين حركت ارزشمند با هدف سرسبزي و آباداني شهر سمنان و گراميداشت ياد و خاطره‌ شهدايي انجام شد كه با تقديم هستي خود، آزادي و سرافرازي ايران اسلامي را به ما هديه كردند، اظهار داشت: برنامه های فرهنگی همراه با اجرای سرود ، سخنرانی و کاشت نهال از جمله بخش های این آیین بود.

وی بیان کرد: اگر در مناسبت‌ها و مراسم گوناگون از شهدا یاد می‌شود به این دلیل است که در برابر ایثار و فداکاری‌ها و جانفشانی های بزرگ آنان مدیون هستیم و خواهیم بود و کمترین وظیفه ما در قبال این بزرگ مردان زنده نگهداشتن یاد و خاطر آنان و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان امروزی است.

دارایی در ادامه با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و یادآوری آن برای نسل بعد این نهال ها را به یاد شهدا غرس کردیم؛خاطر نشان کرد: حفاظت و صیانت از منابع طبیعی یک وظیفه همگانی است که باید در نگهداری آن کوشا باشیم.

این آیین به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان، سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری سمنان و بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان سمنان برگزار شد.