آهک پاشی روزانه ۳۰۰ کیلوگرم آهک در مقابله با ویروس کرونا

  • ۱۹ آبان ۱۳۹۹
  • ۵۸۱ بازدید

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان خبر داد:

آهک پاشی روزانه ۳۰۰ کیلوگرم آهک در مقابله با ویروس کرونا

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند از آهک پاشی روزانه ۳۰۰ کیلوگرم آهک در مقابله با ویروس کرونا خبر داد.

حمیدرضا پیوندی در تصریح این خبر گفت: با آغاز فصل سرما و سیر صعودی شیوع ویروس کرونا واحد فنی اجرائی سازمان مدیریت پسماند طی یک عملیات بمدت ۲۰ روز، اقدام به آهک پاشی ریل ، کاورها و محوطه اطراف ۱۷۵۰ سطل زباله با مصرف روزانه ۳۰۰ کیلوگرم آهک و فعالیت یک دستگاه نیسان و دو نیروی خدوم؛ درحال حاضر ۸۵ درصد محوطه ضدعفونی و آهک پاشی انجام شده است.

وی در خصوص دیگر اقدامات پیشگیرانه این سازمان در مقابله با این ویروس منحوس عنوان کرد: شستشو و گندزدایی مکانیزه سطل‌های زباله و ریل و کاورها، غربالگری روزانه متصدیان پسماند خشک و توزیع ماسک و دستکش روزانه و ضدعفونی خودروها و چرخ دستی‌های آنان در دو نوبت، تخلیه روزانه انبارها و شستشو و گندزدایی غرف بازیافت و توزیع ماسک و دستکش به غرفه داران و پاکبانان و دیگر اقدامات ویژه همچنان ادامه دارد.

پیوندی هدف از پاشیدن آهک در محوطه اطراف ریل و کاورها و سطل های زباله را جلوگیری از انتشار آلودگی در محیط زیست شهری برشمرد و گفت: جهت گندزدایی، مبارزه با حشرات و پیشگیری از انتشار بیماریها، کلیه ریل ها و کاورها و محوطه اطراف آنها طی اجرای عملیات جهادی آهک پاشی گردید. البته این پروتکل فقط در این مکان استفاده نمیشود بلکه در مورد امحاء‌ و دفن زباله های عفونی خطرناک با هدف جلوگیری از انتشار آلودگی و بیماری ها انجام می پذیرد.

این مقام مسئول در خصوص مزایای آهک پاشی اینگونه بیان کرد: آهک پاشی موجب حذف عوامل بیماری زا و ضدعفونی محیط، خنثی نمودن آبهای اسیدی، حذف جلب و گیاهان آبزی و باکتری ها از طریق تبدیل مواد آلی به معدنی می شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند در پایان خاطر نشان کرد: در روزهای آینده مناطق مسکن مهر سنتی و صنعتی ، شهرک مدیران و شهرک روزیه عملیات آهک‌پاشی انجام میشود. امید است با مشارکت و همکاری شهروندان در رعایت پروتکل های بهداشتی فردی و عمومی که ضامن سلامت همه به ویژه پاکبانان شهرمان هست؛ شاهد رخت بستن این ویروس منحوس و شهری پاک و پاکیزه باشیم.