آموزش مفاهیم مدیریت پسماند در اولین‌ ماه زمستان، پیش دبستانی ها اتمام‌ یافت

  • ۷ بهمن ۱۳۹۸
  • ۶۲۴ بازدید

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان خبر داد:

آموزش مفاهیم مدیریت پسماند در اولین‌ ماه زمستان، پیش دبستانی ها اتمام‌ یافت.

به گزارش مدیریت ارتباطات وامور بین الملل شهرداری سمنان، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند از اتمام آموزش مفاهیم مدیریت پسماند در مقطع پیش دبستانی در اولین‌ ماه زمستان خبر داد.

حمیدرضا پیوندی طی اعلام این خبر گفت: طی‌امضای تفاهم‌نامه همکاری با اداره آموزش و پرورش و حضور کارشناسان‌آموزش سازمان در ۵۲ مرکز بمدت ۱۰۷ساعت تعداد ۳۱۵۳ نوآموز با مفاهیم‌ مدیریت پسماند و شیوه‌ های صحیح‌ تفکیک‌ زباله خشک و تر از مبداء آشنا شده و پایان دی ماه اتمام یافت.

وی در خصوص هدف از برگزاری دوره های آموزشی اینگونه عنوان کرد: فرهنگسازی در پایه های تحصیلی پایین تر برای دانش آموختگان، آموزش پذیر و نهادینه‌تر خواهد شد و این آموزش ها با هدف گسترش فرهنگ تفکیک مواد بازیافتی و پسماند خشک و تر از مبداء و ارتقای سطح آگاهی دانش آموزان و نوآموزان و نهادینه کردن آموزش های تفکیک پسماند و راههای کاهش تولید زباله و حفظ محیط زیست از دوران کودکی، آموزشگران سازمان مدیریت پسماند اقدام به آموزش بازیافت در سطح مدارس و پیش دبستانی های سطح شهر سمنان کرده است.

پیوندی در خصوص آموزش مدارس و ضمن یادآور شدن نقش تحکیم آموزش در بازآموزی شیوه های صحیح مدیریت پسماند وراههای کاهش زباله اعلام داشت: در دی ماه آموزش مدارس ابتدایی با اجرای گروه نمایشی مقداد در ۲۵ مرکز و به تعداد ۶۱۰۰ دانش آموز که ۱۳ دبستان دخترانه به تعداد ۳۴۶۲ دانش آموز و ۱۲ دبستان پسرانه به تعداد ۲۶۳۸ دانش آموز تحت آموزش قرار گرفتند.

این مقام‌ مسئول در پایان‌ ضمن‌ قدردانی از همکاری مدارس و پیش دبستانی های شهر سمنان خاطرنشان کرد: آموزش مفاهیم مدیریت پسماند در ۲۱‌ مرکز باقیمانده حداکثر تا پایان بهمن ماه سال جاری با محوریت مدیریت زباله ، کاهش تولید ،لزوم جداسازی پسماندهای تر و خشک و خطرناک در منازل و کاهش آلودگی محیط زیست در قالب نمایش شاد و جذاب به کودکان ابتدایی آموزش داده می شود .

امید است با همکاری و مشارکت در اشاعه فرهنگ تفکیک زباله و مدیریت صحیح پسماندهای شهری و خانگی پاکبانان شهرمان را در حفظ شهری پاک و پاکیزه در فصل سرما یاری کنیم.