آموزش فرهنگ گردشگرپذیری و گردشگری به گروه های مختلف شهروندی

  • ۱۸ آبان ۱۴۰۰
  • ۲۱۷ بازدید

شهردار سمنان گفت:

آموزش فرهنگ گردشگرپذیری و گردشگری به گروه های مختلف شهروندی

شهردار سمنان گفت: نیازمند آموزش فرهنگ گردشگرپذیری و گردشگری به گروه های مختلف شهروندی هستیم.

به گزارش مدیريت ارتباطات و امور بين الملل شهرداری سمنان،سید علی مرتضی نژاد شهردار سمنان با اشاره به زمینه های مستعد جذب گردشگر در شهر سمنان گفت : صنعت گردشگری صنعت شماره یک دنیاست و نیازی که در ایران وجود دارد این است که نام کشورمان در این حوزه برجسته شود و شهر سمنان هم در این زمینه ظرفیتهایی دارد .

مرتضی نژاد، نقش آموزش را در توسعه گردشگري پایدار بسیار ضروری دانست و اظهار داشت : شكل گيري، پايداري و توسعه گردشگري در هر جامعه نيازمند امر آموزش مي باشد. درك و شناخت شهروندان بویژه گروه های اصناف ، رانندگان تاکسی ها و صاحبان مراکز خدمات از اهمیت گردشگري و ورود گردشگر به شهر نه تنها در گسترش دانش گردشگري شهری سمنان موثر است بلکه در راستای تقویت اقتصاد شهری و حتی شهروندان هم نقش دارد .

وی از آمادگی شهرداری سمنان برای آموزش و گسترش فرهنگ گردشگرپذیری و گردشگری به شهروندان و مخاطبان خبر داد و گفت: با مشارکت سازمان های متولی مانند سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری می توان دوره های آموزشی مناسبی را اجرا نمود و از ایده ها و طرح های مشارکتی در این راستا حمایت می شود.

شهردار سمنان خاطرنشان کرد : خوشبختانه در چند سال اخیر با مجموعه اقدامات شهرداری سمنان و سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، ظرفیت های گردشگری شهر سمنان تنوع پیدا کرده و محصولات مختلف مانند باغ گردی قابل ارائه به گردشگران است که امیدواریم با فروکش کردن ویروس کرونا ، بتوانیم پذیرای گردشگران باشیم .