آموزش حضوری مفاهیم مدیریت پسماند از پیش دبستانی پیام دانش آغاز شد

  • ۹ آذر ۱۴۰۰
  • ۳۱۹ بازدید

مسئول روابط عمومی وآموزش شهروندی سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان؛

آموزش حضوری مفاهیم مدیریت پسماند از پیش دبستانی پیام دانش آغاز شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، مسئول روابط عمومی و آموزش شهروندی سازمان مدیریت پسماند از آغاز طرح آموزش حضوری تفکیک زباله از مبدا در سطح پیش دبستانی های شهر سمنان خبر داد.

زهرا مرادی نسب در تشریح این خبر اعلام داشت: هدف از اجرای این طرح را فرهنگسازی در زمینه تفکیک پسماندهای خشک و تر از مبداء و ارتقا سطح آگاهی افراد به خصوص در مدارس و خانواده‌ها می باشد که با توجه به اینکه تأثیر پذیری فرهنگی در سنین کودکی بیشتر است، بنابراین دانش آموزان و کودکان، بهترین سفیران برای اشاعه فرهنگ در جامعه خواهند بود.

وی افزود: امسال همچون سالهای گذشته واحد آموزش سازمان، طرح آموزشی خود را با اجرای نمایش عروسکی عمو پاکبان و کودکان از پیش دبستانی پیام دانش با تعداد ۲۸ نوآموز به اجرا در آورد که آموزشهای حضوری تا پایان دیماه و آموزشهای مجازی نیز تا پایان سال تحصیلی ادامه خواهند داشت.

مرادی نسب ابراز داشت : سازمان در طرح آموزشی خود ضمن امضای تفاهم نامه همکاری با آموزش و پرورش شهرستان سمنان و طبق برنامه ریزی از سوی واحد آموزش با حضور آموزشگران و ارائه مطالب آموزنده در خصوص تفکیک زباله از مبداء و شیوه های صحیح مدیریت پسماندهای خانگی به برگزاری مسابقات آموزشی، اهدای جوایز، برنامه شاد و توزیع کیسه های نان می پردازد.

مسئول روابط عمومی و آموزش شهروندی سازمان ضمن قدردانی از همکاری های آموزش وپرورش و مدیریت پیش دبستانی هادر پایان خاطر نشان کرد: سازمان مدیریت پسماند در نظر دارد چون سالهای گذشته تمامی پیش دبستانی ها، مدارس ابتدایی و دوره اول متوسطه به شیوه های متفاوت غیرحضوری در برنامه شاد و حضوری ، مفرح و تاثیرگذار در برنامه آموزشی قرار داده است که آموزش متوسطه و ابتدایی از هفته آینده آغاز خواهد شد. امید است با نهادینه کردن آموزش های پسماند جهت حفظ پاکیزگی محیط زیست شاهد همکاری و همیاری شهروندان در حفاظت و مدیریت صحیح این طلای کثیف در شهر اخلاق باشیم.