آمادگی شهرداری سمنان برای انتقال تجارب شهر دوستدار کودک به دیگر شهرداری های استان

  • ۸ آذر ۱۳۹۹
  • ۹۱۵ بازدید

 

شهردار سمنان گفت : شهرداری سمنان آمادگی خود را انتقال تجارب به دیگر شهرداری های استان اعلام می کند و امید است در آینده استان سمنان به عنوان استان دوستدار کودک معرفی شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، شهردار سمنان روز سه‌شنبه در آیین رونمایی از پوستر اولین جشنواره نقالی کودکان شهرهای راه ابریشم ایران گفت: در راستای تحقق برنامه‌های «سمنان شهر دوستدار کودک» کودکان سراسر کشور می‌توانند آثار مختلف خود را در حوزه نقالی به دبیرخانه این جشنواره در شهرداری سمنان ارسال کنند.

سید محمد ناظم‌رضوی ادامه داد: با توجه به استقبال خانواده‌ها و کودکان از نقالی با موضوعات فرهنگی و آیینی کشور و استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و ادبی کشور در سال‌های اخیر، مقرر شد جشنواره ملی نقالی کودکان شهرهای راه ابریشم ایران به همت اداره شهر دوستدار کودک شهرداری سمنان برگزار شود.

وی افزود: امید است با استقبال فراگیر از این جشنواره در کشور، بتوان جشنواره‌ را در سال‌های آتی نیز ادامه داد.

شهردار سمنان بیان کرد: همچنین اولین جشنواره ملی عکس شهریاران با موضوع کودک نیز در سه حوزه تجربی، حرفه‌ای و شهرداری‌ها برگزار می‌شود.

ناظم‌رضوی تصریح کرد: جشنواره ملی عکس شهریاران نیز ظرفیتی برای پرداختن کاربردی و هدفمند به حوزه کودک است که با استقبال هنرمندان این عرصه برگزار می‌شود.

وی افزود: در شهر سمنان بیش از ۸۰ برنامه مختلف در حوزه‌های عمرانی، فرهنگی، اجتماعی، ترافیکی و خدمات شهری اخیرا در در حوزه کودک رقم خورده است.

ناظم‌رضوی گفت: برخی از برنامه‌های دوستدار کودک، در حوزه فراتر از شهر سمنان اجرا می‌شود و شهرداری سمنان آمادگی خود را انتقال تجارب به دیگر شهرداری های استان اعلام می کند و امید است در آینده استان سمنان به عنوان استان دوستدار کودک معرفی شود.

شهردار سمنان با اشاره به پروژه های حوزه کودک شهرداری سمنان ابراز داشت: سامانه الکترونیکی کودکان سمنان در فضای مجازی آماده ارائه خدمات در حوزه‌های مختلف به خانواده‌ها است و کودکان سمنانی از ابتدای تولد با ثبت نام در این سامانه دارای درگاه و به صورت مداوم رصد می‌شوند و مشاوره‌های مختلف از نظر سلامت ، روانشناسی و کلیه خدمات مورد نیاز دریافت می‌کنند.

شهربازی بزرگ سمینا، پارک هوشمند کودک،رادیو کودک ، مزرعه گردشگری کودک، مجموعه تخصصی کودک و خانواده کارن در کنار سامانه تخصصی کودک از مهمترین فعالیتهای شهرداری سمنان در اجرای ابتکار شهر دوستدار کودک است .