آماده باش پاکبانان سمنانی برای رفع آبگرفتگی معابر

  • ۲ آذر ۱۳۹۹
  • ۴۱۸ بازدید

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان خبر داد :

آماده باش پاکبانان سمنانی برای رفع آبگرفتگی معابر

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان از آماده باش و تلاش بی وفقه و فداکارانه پاکبانان سمنانی برای رفع آبگرفتگی معابر خبر داد.

حمیدرضا پیوندی در تشریح این خبر گفت: بارش شدید باران در شب و روز گذشته و انباشت زباله ها در کانال و جوی های آب شهری موجب جاری شدن آب در معابر عمومی شد که پاکبان سازمان در جهت رفع این آبگرفتگی ها و پاکسازی سیلابها تلاش های خستگی ناپذیر و فداکارانه‌ای از خود به نمایش گذاشتند و بصورت آماده باش در آمدند.

وی در ادامه افزود: نکته ای که در این بین حائز اهمیت است دلیل انباشت زباله‌ها در کانال و جوی های آب شهری و معابر عمومی است که چرا برخی شهروندان و کاسبان با عدم رعایت حفظ پاکیزگی شهر زباله‌های خود را در سطح شهر و جوی آب می اندازند و این روزها پاکبانان شهر زحمات فراوان و گاهی پرخطر این زباله ها را از مسیرهای سیلاب و کانال و جوی های آب خارج کنند.

پیوندی با اشاره به شروع فصل سرما و شیوع ویروس کرونا؛ بیان داشت:هیچ ‘دور’ ی وجود ندارد. با قبول مسئولیت زباله های خود از رنج زمین و به خطر افتادن سلامت مخلوقات و پاکبانان می‌کاهیم و حال مشاهده ماسک و دستکش های یکبار مصرف در معابر وجوی های آب دلخراش ترین صحنه هایی بود که روزبارانی نظارگر آنها در معابر سیل رو و آبگرفته بودیم که از شهروندان تقاضا داریم بجهت حفظ سلامت عمومی و بهداشت محیط از رها کردن ماسک و دستکش خودداری و پس از مصرف آنها را در کیسه پلاستیک درب بسته در سطل زباله قرار قرار دهند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان در پایان از شهروندان سمنانی خواست با توجه به آغاز بارش های اخیر تا پایان پاکسازی‌ها پاکبانان زحمتکش و نیروهای سازمان مدیریت پسماند را برای خدمت رسانی هر چه بیشتر ،یاری رسانند و به حرمت دستان همیشه خسته پاکبانان شهرمان از رهاسازی زباله‌های خود در معابر عمومی و گذرگاه‌ها و کانال‌های آب و جویبار‌ها در سطح شهر خودداری کنند و با مشارکت و همکاری در مدیریت شهری یاریگر باشند.