آماده‌سازی بستر جهت کشت بذور گونه های گیاهی در گلخانه سوکان

  • ۴ شهریور ۱۳۹۹
  • ۳۳۵ بازدید

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان خبر داد:

آماده‌سازی بستر جهت کشت بذور گونه های گیاهی در گلخانه سوکان

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سید محمد قاسمی رئیس‌ سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان گفت؛ با توجه به نزدیک شدن به فصل پائیز واحد تولیدات این سازمان عملیات تسطیح و آماده سازی بستر جهت کشت بذور در گلخانه سوکان را در دست اقدام قرار داده است.

وی در ادامه گفت؛ خوشبختانه با نظارت کامل متخصصین و کارشناسان امور فضای سبز و بررسی گونه های سازگار با شرایط اقلیمی شهر سمنان ، تنها با خریداری انواع بذر های نظیر (شب بو زعفرانی، مارگریت، شاه اشرفی، همیشه بهار، گازانیا، رعنا زیبا و … ) در گلخانه سوکان کشت می شود.

قاسمی افزود؛ طی برنامه ریزی و فعالیتهای انجام شده و ایجاد زیر ساختهای مناسب از سال گذشته تولیدات گل و گیاهان در این گلخانه افزایش پیدا کرده است.

سرپرست سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان در پایان با تاکید بر جایگاه آموزش و فرهنگ‌سازی در نگهداری و توسعه فضای سبز شهری، خاطرنشان کرد: آموزش و فرهنگ‌سازی پایه اصلی اقدامات و فعالیت‌های این سازمان محسوب می شود ازهمین‌رو می توان با فرهنگ‌سازی صحیح مردم را نیز در نگهداری و توسعه فضای سبزی شهری دخیل نماییم.