آماده‌تر شدن بانوان شاغل سمنان برای رویارویی با حادثه‌ای به نام زلزله

  • ۵ آذر ۱۳۹۸
  • ۹۷۷ بازدید

مشاور شهردار سمنان در امور بانوان عنوان کرد:

آماده‌تر شدن بانوان شاغل سمنان برای رویارویی با حادثه‌ای به نام زلزله

۱۱۰ نفر از بانوان شاغل در دستگاه‌های اجرایی سمنان در کارگاه آموزشی «آمادگی و مقابله با حوادث طبیعی و غیر مترقبه» با سانحه‌ای به نام زلزله بیشتر آشنا شدند.

به گزارش مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، مشاور شهردار سمنان در امور بانوان گفت: آگاه کردن بانوان مهمترین گام در آگاه سازی خانواده و جامعه است و بانوان آگاه جامعه‌ای سالم و بانشاط را رقم می‌زنند، از این رو امور بانوان شهرداری سمنان این کارگاه آموزشی رابا موضوع زلزله برای بانوان شاغل دستگاه‌های اجرایی و استان برگزار کرد.

سمیه قاسمی افزود: در این دوره آموزشی بانوان با مبانی نظیر پیش لرزه و پس لرزه، اقدامات قبل هنگام و بعد از وقوع زمین لرزه،اقدامات حیاتی پس از وقوع زلزله و تشکیل هسته های همسایگی و محلی و قراردادهای صوتی و قواعد تیم های امدادرسان و قوانین صوتی و قوانین اعلام مکان با سیرن آشنا شدند.

به گفته وی مسائل مربوط به پیش بینی راههای ارتباطی با مهدهای کودک و مدارس فرزندان، اولویت‌بندی مادران در اقدامات پس از زلزله نیز مباحثی بود که بانوان شاغل در مقام مادر آنها را فرا گرفتند.

وی اظهار داشت:ارائه آموزشهای مربوط به ارزیابی محیط کار، محاسبه زمان فرار تعیین مسیر اضطراری و محل اجتماع امن در ادارات و توزیع اشیای مهارنشده، مبانی ایمنی محیط کار و ترسیم نقشه سبز ادارات و اتاق‌های کارمندان از دیگر سرفصل‌های این کارگاه آموزشی یک روزه بود.

مدرس این دوره آموزشی دکتر رضا شمس خانی مدرس تقدیر شده سازمان امدادرسان بین الملل، عضو انجمن فوق تخصصی ایمنی زیستی ایران و عضو انجمن بین المللی مهندسی زلزله بود.

این کارگاه آموزشی به همت امور بانوان شهرداری سمنان برگزار شد و مدرک آن را نیز سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان صادر می کند.