آغاز نصب بیش از ۳۰۰ تمثال شهدا در سمنان در اجرای فاز دوم

  • ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
  • ۴۳۹ بازدید

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان خبر داد؛

آغاز نصب بیش از ۳۰۰ تمثال شهدا در سمنان در اجرای فاز دوم

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان از آغاز نصب ۳۰۸ تمثال شهدا در کوچه ها و خیابان های مزین به نام شهیدان در شهر سمنان خبر داد.

عباس بابایی با بیان اینکه در فاز نخست این طرح ۱۰۰ تابلو از تمثال شهدای مطهر شهرستان که از بهمن ماه ۹۷ آغاز و تا سال ۹۸ ادامه داشت، اظهار داشت: اجرای فاز دوم این طرح در بهمن ماه ۹۸ در آستانه طلیعه چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران آغاز شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در اجرای فاز دوم ۳۰۸ قاب از تصاویر شهدا در کوچه ها و خیابان های مزین به نام شهیدان در شهر سمنان نصب می شود، تصریح کرد: تصاویر شهدا به همراه تاریخ تولد، شهادت، محل شهادت و قسمتی از وصیت نامه آنها به صورت تابلو در معابری که مزین به نام شهداء است در حال نصب است.

بابایی بزرگداشت شهدا و تجلیل از مقام شامخ را محور اصلی اجرای طرح نصب تمثال شهدا در معابر شهری سمنان دانست و گفت: این کار به‌واسطه بزرگداشت حماسه سازی، شجاعت و کرامت انسانی شهدا و همچنین ایمان و عشق آنان است که به تداوم انقلاب اسلامی منجر شد.

وی با بیان اینکه شهرداری سمنان در مقوله نصب تمثال شهدا نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت را نیز دنبال می‌کند، گفت: اعتلای ارزش‌های انقلابی و دینی در جامعه یکی از ثمرات نهادینه شدن این فرهنگ در بین جامعه است که در گام نخست باید مردم با شهدای ما و دستاوردهایشان آشنا شوند لذا اجرای فاز دوم طرح نصب تمثال شهدا در شهر سمنان آغاز شده است.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری سمنان، گفت: تاکنون یک‌چهارم تابلوهای مزین به تمثال شهدای سمنان در کوچه‌هایی که به نام مبارک همان شهدا، نام‌گذاری شده، نصب‌شده است.