آغاز عملیات مرمت و بازسازی ریل و کاورهای سطل زباله سمنان

  • ۲۵ آبان ۱۳۹۹
  • ۴۰۸ بازدید

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان خبر داد؛

آغاز عملیات مرمت و بازسازی ریل و کاورهای سطل زباله سمنان

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان از آغاز عملیات مرمت و بازسازی ریل و کاورهای سطل زباله سمنان خبر داد.

حمیدرضا پیوندی گفت: با توجه به اتمام فصل گرما و در بدو ورود به فصل پاییز و زمستان ،پس از مراجعه و بررسی کارشناسان سازمان، ۱۵ سطل زباله و کاور در آبان ماه جابجا و عملیات مرمت وبازسازی ریل و کاورهای سطل زباله در ناحیه سه در حال اجرا می باشد و بمدت یکماه ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه سازمان مدیریت پسماند دارای طرح جامع مدیریت پسماند می باشد و جانمایی و جاگذاری سطل های زباله نیز با توجه به رعایت استاندارهای طرح جامع مدیریت پسماند بصورت علمی می باشد که در شهر سمنان ۱۷۵۰ سطل زباله و ۴۵۰ کاور نصب و جاگذاری شده اند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند در خصوص مکان یابی سطل زباله در شهر بیان داشت:برای تصمیم گیری در مورد اینکه سطل زباله باید در چه مکانی قرار گیرد، توجه به برخی موارد چون تعداد کاربران، مقدار زباله تولیدی در کاربری‌های مختلف ضروری به نظر می رسد .همچنین نوع و میزان زباله در این مکانها باید متناسب با تعداد سطل های زباله باشد که سطل های زباله در سطح شهر سمنان بگونه ای مکان یابی شدند که در سترسی شهروندان به آن آسان و به زیبایی شهر از نظر بصری نیز آسیب نرسانده و همچنین مشکلات بهداشتی ایجاد نمی نمایند.

پیوندی در ادامه افزود: با اشاره به درخواست برخی شهروندان مبنی بر جانمایی و جاگذاری سطل زباله در کوچه ها با توجه به طرح جامع مدیریت پسماند بمنظور حفظ سلامت شهری و شهروندی و جلوگیری از آلودگی و عدم سهولت ورود خودروهای جمع آوری زباله در کوچه_های کم عرض اجرای این امر امکان پذیر نمی باشد و شهروندان میتوانند زباله های خود راس ساعت ۸ شب درب منزل خود قرار دهند تا پاکبانان نواحی زباله ها را جمع آوری و به سطل مکانیزه جهت جمع آوری انتقال دهند.

در پایان این مقام مسئول خاطر نشان کرد:ماهیانه بصورت میانگین ۷۵۰ میلیون تومان جهت جمع آوری زباله ها و رفت و روب سطح شهر از سوی سازمان مدیریت پسماند هزینه می شود و هر ساله سطل های زباله جدید خریداری و سطل های فرسوده جمع آوری و جایگزین می شوند.

وی در انتها از تمامی شهروندان خواست که با مدیریت پسماندهای خانگی و شهری خود و خروج بموقع آنها در ساعت ۲۰ شب یاریگر نیروهای خدوم سازمان در امر مدیریت شهری باشند و امید است با همدلی و همکاری همشهریان عزیز شاهد شهری پاکیزه باشیم.