آغاز عملیات طراحی و زیباسازی در فضای سبز شهری

  • ۱۵ آذر ۱۳۹۹
  • ۷۰۹ بازدید

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان خبر داد:

آغاز عملیات طراحی و زیباسازی در فضای سبز شهری

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سید محمد قاسمی رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان گفت؛ یکی از اتفاقات مهم در حوزه طراحی سازمان، تشکیل کارگروه طراحی و توسعه فضای سبز بوده که با آغاز به کار این کارگروه شاهد افزایش کیفیت در طراحی و کاشت و همچنین کاهش هزینه‌ اجرا و نگهداری پروژه‌ها و افزایش بهره‌وری بوده‌ایم.

وی کاهش هزینه‌ها و افزایش کیفیت فضای سبز را دستاورد مهم این کارگروه دانست و افزود: حرکت به سمت فضای سبز پایدار و استفاده از گونه‌های سازگار و متحمل به شرایط اقلیمی شهر سمنان و همچنین افزایش کیفی کاشت فضای سبز دستاوردهای حاصل از کار کارشناسی قوی است.

قاسمی پارکها را جزو مهم ترین عناصر شهرها دانست و اظهار داشت: استفاده از طرح های نو و بدیع در ایجاد فضاهای سبز و همچنین تلفیق آنها با طرح های زیباسازی، یکی از ضرورت های مهم در سطح شهر سمنان است.

قاسمی در پایان با اعلام آمادگی برای دریافت نظرات و پیشنهادات متخصصان حوزه فضای سبز، ابراز کرد: سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان آماده همکاری و تعامل با کارشناسان این حوزه بوده و از نظرات و پیشنهادات ایشان استقبال و استفاده خواهیم کرد.