آغاز طرح ویژه ساماندهی نخاله های بلاصاحب، پسماندهای عمرانی و ساختمانی سطح شهر سمنان

  • ۷ اسفند ۱۳۹۸
  • ۴۳۰ بازدید

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان خبر داد:

آغاز طرح ویژه ساماندهی نخاله های بلاصاحب، پسماندهای عمرانی و ساختمانی سطح شهر سمنان

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان طی اطلاعیه اعلام کرد: طرح ویژه ساماندهی نخاله‌های بلاصاحب، پسماندهای عمرانی وساختمانی سطح شهر سمنان آغاز و تا ۲۰ اسفند ماه ادامه دارد.

سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان واحد ستاد ساماندهی پسماندهای ساختمانی و عمرانی چون طبق سال های گذشته در ماههای پایانی سال با توجه به فرا رسیدن ایام فاطمیه و برگزاری مراسمات عزاداری و همچنین چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی جهت کسب رضایت شهروندان، سهولت در تردد همشهریان، رعایت بهداشت عمومی و حفظ سیما و منظر شهری در نظر دارد طرح ویژه ای را با مشارکت و همکاری شهروندان سمنانی جهت ساماندهی پسماندهای عمرانی و ساختمانی به مرحله اجرا در آورد.

همشهریان می توانند در صورت مشاهده اینگونه نابهنجاری ها در سطح شهر مراتب را از طریق تماس با شماره ۳۳۳۲۶۰۴۲ داخلی ۲۴ سازمان مدیریت پسماند ستاد ساماندهی پسماندهای ساختمانی و عمرانی تا تاریخ ۲۰ اسفند ماه اعلام فرمایند .

تا براساس ماده ۱۶ و ۲۰ قانون مدیریت پسماندها و تبصره ۶ ماده ۶۹ قانون شهرداری ها پیگیری و اقدامات لازم در این زمینه صورت گیرد که براساس این تبصره که مبنی بر این می‌باشد که اراضی و کوچه های عمومی و میدان‌ها ، پیاده‌روها، و خیابان ها به صورت کلی معابر واقع در محدوده شهر که مورد استفاده عموم است ملک عمومی محسوب می شود و در مالکیت شهرداری است. صدور اخطار به واحدها و منازل مسکونی تجاری اداری که پسماندهای ساختمانی و عمرانی خود را در مکان های عمومی دپو می نمایند یکی دیگر از وظایف مهم ستاد ساماندهی می باشند.

از ابتدای سال ۱۳۹۸ تا کنون از سوی ستاد ساماندهی پسماندهای ساختمانی و عمرانی، به تعداد ۱۶۱۸ فقره اخطار اول ۷۰۹ فقره اخطار دوم و ۱۹۴ فقره اخطار سوم صادر و تحویل گردیده است که بالغ بر ۸۵ درصد از اخطارها داده شد در مرحله اول توسط مالکین جمع آوری گردیده است و ۹۰ مورد از تخلیه غیر مجاز جلوگیری شده و ۴۶ مورد نخاله بلاصاحب از سطح شهر سمنان جمع آوری شده است.

با توجه به آمار اعلام شده از سوی ستاد ساماندهی پسماندهای ساختمانی و عمرانی بیشترین جمع آوری نخاله ها بلاصاحب در ماه های بهمن و اسفند می باشد و شهر خوب را شهروند خوب می سازد و حفظ حقوق شهروندی ملزم به رعایت موارد قانونی و احترام به حقوق همشهریان است و مدیریت پسماندها وظیفه هر شهروند قانونمدار می باشد.