آغاز تزریق واکسن کرونا برای پاکبانان سمنانی

  • ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
  • ۴۳۴ بازدید

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان خبرداد:

آغاز تزریق واکسن کرونا برای پاکبانان سمنانی

به گزارش مدیریت ارتباطات وامور بین الملل شهرداری سمنان،مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند از آغاز مرحله اول تزریق واکسن کرونا برای پاکبانان سمنانی خبرداد.

حمیدرضا پیوندی در تشریح این خبر اظهار کرد:۱۱۲ دوز واکسن کرونا برای پاکبانان شهرستان سمنان از سوی دانشگاه علوم پزشکی سمنان و مرکز بهداشت شهرستان اختصاص یافت که تزریق این واکسن با حضور ۵۲ پاکبان در درمانگاه حضرت رقیه (س) درمرحله نخست از امروز آغاز شد .

وی با اینکه شهرداری سمنان تعداد پاکبانان را ۲۰۵نفر اعلام کرده است، افزود:پاکبانان بعنوان مدافعان سلامت پس از کادر درمان و پرستاران هستند و یکی از مشاغل پرخطراست که به طور مستقیم با زباله ها در معابر وخیابانهای شهری سروکار دارند و درمعرض ابتلاء به بیماری کرونا قراردارند که در همین راستا واکسیناسیون علیه ویروس کرونا برای ۱۱۲ پاکبان براساس سن بالا،بیماری های زمینه ای،نیروهای جمع آوری پسماند عفونی و عادی در الویت اول قرار دارند.

پیوندی افزود:باتوجه به اینکه براساس جمعیت ومیزان ابتلاء شهر سمنان در وضعیت قرمز می باشد؛رعایت دستورالعمل های بهداشتی همچنان مهمترین راه مقابله با ویروس کروناست و تا زمان اتمام واکسیناسیون برای همه گروه ها وافراد جامعه رعایت این اصول اجتناب ناپذیر است.

این مقام مسئول در پایان ضمن تقدیر از دانشگاه علوم پزشکی و مرکز سلامت و مشاوره شهرداری سمنان خاطر نشان کرد:این اقدام بهداشتی و واکسیناسیون ۱۱۲ دوز تا پایان هفته اتمام خواهد یافت و دوز دوم واکسن کرونا را این پاکبانان ۲۸ روز آینده دریافت خواهند کرد و واکسیناسیون بقیه پاکبانان در دستور کار می باشد.امید می رود این واکسن به زودی برای همه اقشار جامعه تزریق شود.