“آغاز آبگیری مخزن پارک بزرگ کومش”

  • ۲۵ تیر ۱۳۹۹
  • ۱۱۵۷ بازدید

معاون خدمات شهری شهرداری سمنان خبر داد:

“آغاز آبگیری مخزن پارک بزرگ کومش”

معاون خدمات شهری شهرداری سمنان از آغاز آبگیری مخزن پارک بزرگ کومش خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، جواد نجاریانی معاون خدمات شهری شهرداری سمنان گفت: با تلاش و هماهنگی های صورت گرفته با دیگر دستگاه های اجرایی توانستیم با انتقال پساب مهدیشهر به پارک کومش، آنرا ساماندهی کنیم و تحول اساسی در پارک بزرگ کومش رقم خورد.

نجاریانی اظهار داشت : با انتقال این پساب مشکل اساسی پارک بزرگ کومش برطرف شد و دیگر هیچ تانکری برای آبرسانی به پارک کومش نمی رود، همچنین از ابتدای تیرماه سالجاری آبگیری استخر آغاز و تمامی تمهیدات ایمنی اجرا و خط مورد بهره برداری قرار گرفت و شروع بکار کرد.

وی افزود: خط انتقال کوهستان به کومش به طول ۴۲۰۰ کیلومتر با توجه به زیرساخت های موجود و هماهنگی های صورت گرفته، محقق شد و حجم مخزن ذخیره آب افزایش یافت و تحول اساسی در پارک کومش رخ داد.

این مقام مسئول با بیان اینکه از سال ۹۷ تا کنون ۱۸ هکتار از این پارک سیستم بابلر انجام شد ابراز امیدواری کرد که به زودی ۱۸ هکتار باقی مانده آن نیز توسط سیستم بابلر آبرسانی شود.

معاون خدمات شهری شهرداری سمنان افزود: با افزایش مخزن آبیاری از ۲۵۰ به ۴۵۰ مترمکعب باعث شد دوره آبیاری ۴۵ روزه با ۳۶۰ تانکر آب جلوگیری شود و درختانی که در حال خشک شدن بودند با این نوع آبیاری جان دوباره گرفت.

گفتنی است پارک جنگلی کومش ۳۶ هکتار است که در قسمت جنوبی آزاد راه سمنان مشهد بعد از پل جهاد قرار دارد و مکان مناسبی برای توقف و استراحت مسافران در این مسیر به شمار می رود.