آزادسازی ۴۰ هکتار عرصه شهری از حریم شرکت نفت

  • ۲۹ مرداد ۱۴۰۱
  • ۹۳ بازدید

معاون شهرسازی و معماری شهرداری سمنان خبر داد:

آزادسازی ۴۰ هکتار عرصه شهری از حریم شرکت نفت

معاون شهرسازی و معماری شهرداری سمنان از آزاد سازی ۴۰ هکتار از اراضی منطقه شرق سمنان که طی سال ها جزء حریم شرکت نفت بود خبر داد .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، ابوالفضل ملحی گفت : پیرو تفکیک قطعات بنیاد مستضعفان در ضلع جنوب شرکت نفت و پیگیری پدافند غیر عامل استانداری جهت پیوست پدافندی و براساس مکاتبه پدافند غیرعامل کشور حریم شرکت نفت از دیواره‌های پیرامونی شرکت ۲۵۰ مترمربع در نظر گرفته شده است. با توجه به مساحت حدود ۹.۶ هکتاری شرکت نفت مقدار حریم لحاظ شده برای شرکت نفت حدود ۷۰ هکتار تحت پوشش قرار می‌گرفت که شامل بخش زیادی از شهرک اندیشه ، بلوار کارگر و زمین‌های حد شرق با کاربری‌های اداری زمین‌های حد جنوب با کاربری صنعتی الف و کلیه زمین‌های حد غرب تا محور بلوار فدک می باشد.

ملحی افزود : با توجه به پیگیری‌های مستمر شهرداری سمنان از طریق مشاور و پدافند غیرعامل کشور طی نامه‌ای مقدار حریم دویست پنجاه متر از دیوار های شرکت نفت به محدوده مخازن سیزده تا هیجده در نظر گرفته شد و این امر باعث کاهش حریم از ۷۰ هکتار به ۳۰ هکتار گردید و کلیه زمین‌هایی که در حد شمال شرکت نفت قرار دارند از بر بلوار علم و صنعت به بالا از حریم خارج شدند.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری سمنان با بیان اینکه مناطق شمالی این حریم ، مسکونی بوده و قبلا در این محدوده قرار داشته افزود : با آزادسازی این ۴۰ هکتار ، شهروندان این مناطق که عمدتا در شهرک اندیشه ساکن هستند می توانند فعالیت های ساختمانی خود را انجام داده و هیچگونه محدودیتی در این زمینه وجود ندارد .