آتش گرفتن سماور گازی در پی عدم رعایت نکات ایمنی

  • ۵ آبان ۱۳۹۹
  • ۸۶۹ بازدید

با سرعت عمل آتش نشانان از فاجعه بزرگ جلوگیری شد.

آتش گرفتن سماور گازی در پی عدم رعایت نکات ایمنی

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری سمنان ضمن اعلام خبر فوق گفت: این حادثه حدوداً ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه امروز به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی اطلاع داده شد و گروه در کمترین زمان ممکن خود را به محل حادثه واقع در خیابان تمنا رساند.

اسمعیل پور از اعزام یک دستگاه خودرو به همراه چهار نفر آتش نشان از ایستگاه شماره پنج سازمان آتش نشانی برای امدادرسانی این حادثه خبر داد و عنوان کرد: نیروهای عملیاتی به محض رسیدن مشاهده کردند در طبقه سوم آپارتمانی به آدرس اعلام شده، به علت نبودن والدین در منزل دو کودک ۱۳ و ۹ ساله در خانه با صحنه آتش گرفتن شلنگ گاز سماور مواجه شده و قادر به باز کردن درب منزل نیستند.

وی در ادامه گفت: آتش نشانان ابتدا برق وگاز منزل را قطع کرده و بی درنگ با رعایت نکات ایمنی از طریق پشت بام و ابزار فرود و صعود(راپل) از پنجره وارد خانه شده و سریعاً حریق را که داخل آشپزخانه و از اتصال غیراستاندارد و ناایمن شلنگ گاز سماور بود مهار کردند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: خوشبختانه با سرعت عمل و حضور بموقع آتش نشانان در این عملیات از وقوع آتش سوزی گسترده جلوگیری بعمل آمد.

رئیس سازمان آتش نشانی سمنان در پایان ضمن اشاره به رعایت نکات ایمنی از سوی شهروندان در نصب و راه اندازی وسایل گازسوز بصورت استاندارد و استفاده از اتصالات استاندارد و مورد تایید یادآور شد شهروندان عزیز به هیچ وجه فرزندان خود را تنها در منزل رها نکرده تا خدایی ناکرده از بروز حوادث ناگوار و… جلوگیری بعمل آید.