آتش نشانی سمنان و ۶۱۶۸ مورد تماس با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی

  • ۱۳ دی ۱۳۹۹
  • ۳۵۱ بازدید

۲۶۹ مورد حادثه و حریق در سه ماهه سوم سال ؛

آتش نشانی سمنان و ۶۱۶۸ مورد تماس با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی

به گزارش روابط عمومی آتش نشانی، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: سه ماهه سوم سال ۱۳۲ موردآتش سوزي و ۱۳۶ مورد عملیات امداد و نجات در اين شهرستان بوقوع پيوسته است.

اسمعیل پور در این باره گفت: در این سه ماه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان به ۶۱۶۸ تماسی که با سامانه ۱۲۵ زده شده، پاسخ داده است که از این میزان تماس با مجموع ۱۳۶ ساعت و ۴۳ دقیقه عملیات اطفاء و امداد و نجات و میانگین ۳ دقیقه و ۴۹ ثانیه زمان رسیدن به محل حادثه به کار خود پایان داده است .

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان در ادامه عنوان کرد:آتش نشانان ۱۳۲ مورد حوادث آتش سوزی را در این مدت پوشش دادند که علل حریق های رخ داده شامل بي احتياطي ، نقص فنی خودرو ، اتصالی برق و … بوده که از این میزان بیشترین تعداد آن (۴۳ مورد)به معابر ( ساختمان های متروکه ، ضایعات و سطل های زباله)، (۱۸ مورد) مربوط به حریق خودرو و (۱۴ مورد) مربوط به حریق منزل مسکونی بوده است .

وی در ادامه گفت: ماموران آتش نشاني شهرستان سمنان در اين سه ماه در ۱۳۶ موردحادثه جداگانه شامل باز کردن درب منزل و خودرو(محبوسی) ، گیر کردن حلقه یا انگشتر ،تصادف و واژگونی خودرو ، آسانسور و ….شركت داشته و به شهروندان و هموطنان امداد رساني نموده و از خطرات ناشي از اين حوادث نجات داده اند که بیشترین آمار حوادث (۴۵ مورد) مربوط به گرفتن حیوانات موذی، (۴۱) مورد محبوس شدن درکابین آسانسور ، ۲۷ مورد مربوط به محبوس شدن افراد در اماکن و ۱۹ مورد مربوط به تصادفات جاده ای و واژگونی خودرو بوده است.

رئیس سازمان آتش نشانی سمنان با بیان این مطلب افزود: تعداد ۲۶ مورد از این حوادث آتش سوزی و امداد و نجات خارج از محدوده شهری رخ داده که توسط نیروی های عملیاتی به خوبی پوشش داده شده است وتعداد نجات یافتگان در سه ماهه سوم امسال در این عملیات ها ۱۳۳ نفر (مرد و زن ) می باشند که توسط نیروی های عملیاتی امداد رسانی شده اند.

اسمعیل پور در پایان یادآور شد : در این مدت تعداد ۱۶۸۰ نفر ساعت از کارکنان ادارات آتش نشانی سطح استان و … دوره های آموزشی متنوع آتش نشانی را به صورت مجازی فرا گرفتند.