آتش نشانی سمنان و ۴۹۸۰ مورد تماس با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی

  • ۴ مرداد ۱۴۰۱
  • ۲۳۳ بازدید

۴۵۵ مورد حادثه و حریق در سه ماهه اول سال۱۴۰۱ ؛

آتش نشانی سمنان و ۴۹۸۰ مورد تماس با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: سه ماهه نخست سال ۱۳۰ موردآتش سوزي و ۳۲۵ مورد عملیات امداد و نجات در اين شهرستان بوقوع پيوسته است.

رضا رهایی در این باره گفت: در این سه ماه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان به ۴۹۸۰ تماسی که با سامانه ۱۲۵ زده شده، پاسخ داده است که از این میزان تماس با مجموع ۲۲۶ ساعت و ۴ دقیقه عملیات اطفاء و امداد و نجات و میانگین ۴ دقیقه و ۲۵ ثانیه زمان رسیدن به محل حادثه به کار خود پایان داده است .

وی عنوان کرد:آتش نشانان ۱۳۰ مورد حوادث آتش سوزی را در این مدت پوشش دادند که علل حریق های رخ داده شامل بي احتياطي ، نقص فنی خودرو ، اتصالی برق و … بوده که از این میزان بیشترین تعداد آن (۳۶ مورد) مربوط به معابر ( ساختمان های متروکه ، ضایعات و …) و (۲۲ مورد) مربوط به حریق منزل مسکونی . (۱۹) مورد مربوط به حریق پارکها و فضای سبز بوده است .

رهایی در ادامه بیان کرد: ماموران آتش نشاني شهرستان سمنان در اين سه ماه در ۳۲۵ موردحادثه جداگانه شامل باز کردن درب منزل و خودرو(محبوسی) ، گیر کردن حلقه یا انگشتر ،تصادف و واژگونی خودرو ، آسانسور و ….شركت داشته وبه شهروندان و هموطنان امداد رساني نموده و از خطرات ناشي از اين حوادث نجات داده اند که بیشترین آمار حوادث (۱۳۲ مورد) مربوط به محبوس شدن درکابین آسانسور و اماکن بوده است (۷۴ مورد ) گرفتن حیوانات موذی و ۱۹ مورد مرقوط به تصادف و واژگونی خودرو بوده که در رتبه بعدی قرار دارد.

سرپرست سازمان آتش نشانی سمنان با بیان این مطلب افزود: تعداد ۴۱ مورد از این حوادث آتش سوزی و امداد و نجات خارج از محدوده شهری رخ داده که توسط نیروی های عملیاتی به خوبی پوشش داده شده است وتعداد نجات یافتگان درسه ماهه نخست امسال در این عملیات ها ۲۳۷ نفر (مرد و زن ) می باشند که توسط نیروی های عملیاتی امداد رسانی شده اند.