آتش نشانی سمنان به شبکه فیبر نوری شهری متصل شد

  • ۱۰ تیر ۱۴۰۰
  • ۲۸۳ بازدید

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان

آتش نشانی سمنان به شبکه فیبر نوری شهری متصل شد

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، رئیس سازمان آتش نشانی سمنان از اتصال شبکه سازمان آتش نشانی سمنان به شبکه فیبر نوری شهری خبر داد.

سعید اسمعیل پور بیان کرد: با توجه به اهمیت موضوع امنیت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، و استفاده از بسترهای ارتباطی مناسب در سازمان آتش نشانی سمنان به دلیل شرایط حساس و اهمیت ارائه خدمات مناسب به شهروندان در بحث برقراری ارتباطات و …و ارائه تسهیلات بهتر به همشهریان ، راه اندازی شبکه فیبر نوری در سازمان آتش نشانی سمنان در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان این که فیبر نوری یکی از مؤلفه‌های زیرساخت اجرای شهر هوشمند محسوب می‌شود، افزود: با پیگیری های مستمر واحد فن آوری اطلاعات و ارتباطات سازمان آتش نشانی و همکاری سازمان فن آوری شهرداری سمنان پروژه اتصال سیستم‌های سازمان آتش نشانی به مرکز داده شهرداری سمنان از طریق فیبر نوری عملیاتی شده است.

رئیس سازمان آتش نشانی سمنان در ادامه خاطر نشان کرد : با توجه فعالیت سازمان آتش نشانی و نیاز به بستر ارتباطی مناسب جهت هماهنگی‌های ارتباطی بین ایستگاه‌های آتش نشانی از طریق ارتباطات رادیوئی بیسیم ،دوربین های مداربسته ،اینترنت ، سامانه های آدرس دهی و آدرس یابی (مهار) و …. انجام اتصالات فیبر نوری این سازمان در دستور کار شهرداری سمنان قرار گرفت.

اسمعیل پور با بیان این که مهمترین ظرفیت‌ استفاده از فیبر نوری سرعت انتقال داده است، خاطر نشان کرد: این پروژه با پیگیری های واحد فن آوری سازمان آتش نشانی و همکاری شایسته سازمان فن آوری آوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری سمنان با جدیدترین تجهیزات و منطبق با استاندارهای بین‌المللی اجرا شده است.