آتش نشانان سمنانی ۹۹ مورد حادثه و حریق را در ماه گذشته پوشش دادند

  • ۴ اسفند ۱۳۹۸
  • ۵۳۷ بازدید

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان:

آتش نشانان سمنانی ۹۹ مورد حادثه و حریق را در ماه گذشته پوشش دادند.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان از ۲۷۶۷ تماس با سامانه آتش نشانی سمنان و پوشش ۹۹ مورد حادثه و حریق در بهمن ماه سال ۹۸ توسط آتش نشانان سمنانی خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان و به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی سمنان، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: در ماه گذشته ۳۸ مورد آتش سوزي و ۶۱ مورد عملیات امداد و نجات در این شهرستان بوقوع پيوسته است.

اسمعیل پور گفت: در بهمن ماه امسال سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان نزدیک به ۲۷۶۷ تماسی که با سامانه ۱۲۵ زده شده، پاسخ داده است که از این میزان تماس با مجموع ۵۴ ساعت و ۳۳ دقیقه عملیات اطفاء و امداد و نجات و میانگین ۴ دقیقه و ۲۹ ثانیه زمان رسیدن به محل حادثه به کار خود پایان داده است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان در ادامه عنوان کرد: آتش نشانان ۳۸ مورد حوادث آتش سوزی را در ماه گذشته پوشش دادند که از این میزان بیشترین تعداد آن (۱۲ مورد به آتش سوزی معابر و ساختمانهای متروکه و ضایعات)) را به خود اختصاص داده است .

وی در ادامه گفت: ماموران آتش نشاني شهرستان سمنان در ۶۱ مورد حادثه جداگانه امداد و نجات نیز شركت داشته و به شهروندان و هموطنان امداد رساني کردند و از خطرات ناشي از این حوادث نجات داده اند که بیشترین آمار حوادث مربوط به محبوس شدن افراد در اماکن و آسانسور(۳۵ مورد) می باشد.

رئیس سازمان آتش نشانی سمنان با بیان این مطلب افزود: تعداد ۷ مورد از این حوادث آتش سوزی و امداد و نجات خارج از محدوده شهری رخ داده که توسط نیروی های عملیاتی به خوبی پوشش داده شده است و تعداد نجات یافتگان در ماه گذشته در این عملیات ها ۶۳ نفر (مرد و زن ) می باشند که توسط نیروی های عملیاتی امداد رسانی شده اند.

اسمعیل پور در پایان یادآور شد: در این مدت تعداد ۶۰۲۰ نفر ساعت از کارکنان ادارات ، شرکتها ، مدارس دوره های آموزش مقدماتی را به جهت آموزش فرهنگ ایمنی فرا گرفتند.