آتش نشانان سمنانی ۸۵ مورد حادثه و حریق را در ماه گذشته پوشش دادند

  • ۷ بهمن ۱۳۹۸
  • ۳۲۸ بازدید

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان خبر داد:

آتش نشانان سمنانی ۸۵ مورد حادثه و حریق را در ماه گذشته پوشش دادند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان و به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی سمنان، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: در ماه گذشته ۲۸ مورد آتش سوزي و ۵۷ مورد عملیات امداد و نجات در اين شهرستان بوقوع پيوسته است.

اسمعیل پور گفت: در دی ماه امسال سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان نزدیک به ۲۸۸۸ تماسی که با سامانه ۱۲۵ زده شده، پاسخ داده است که از این میزان تماس با مجموع ۵۰ ساعت عملیات اطفاء و امداد و نجات و میانگین ۳ دقیقه و ۵۹ ثانیه زمان رسیدن به محل حادثه به کار خود پایان داده است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان در ادامه عنوان کرد: آتش نشانان ۲۸ مورد حوادث آتش سوزی را در ماه گذشته پوشش دادند که از این میزان بیشترین تعداد آن (۸ مورد به آتش سوزی منزل مسکونی)) را به خود اختصاص داده است .

وی در ادامه گفت: ماموران آتش نشاني شهرستان سمنان در ۵۷ مورد حادثه جداگانه امداد و نجات نیز شركت داشته و به شهروندان و هموطنان امداد رساني کردند و از خطرات ناشي از اين حوادث نجات داده اند که بیشترین آمار حوادث همانند ماههای قبل مربوط به محبوس شدن افراد در اماکن و آسانسور (۴۰ مورد) می باشد.

رئیس سازمان آتش نشانی سمنان با بیان این مطلب افزود: تعداد ۷ مورد از این حوادث آتش سوزی و امداد و نجات خارج از محدوده شهری رخ داده که توسط نیروی های عملیاتی به خوبی پوشش داده شده است و تعداد نجات یافتگان در ماه گذشته در این عملیات ها ۶۵ نفر (مرد و زن ) می باشند که توسط نیروی های عملیاتی امداد رسانی شده اند.

اسمعیل پور در پایان یادآور شد : در این مدت تعداد ۱۲۰۲ نفر ساعت از کارکنان ادارات ، شرکتها و مدارس دوره های آموزش مقدماتی را به جهت آموزش فرهنگ ایمنی فرا گرفتند.