آتش نشانان سمنانی ۷۷ مورد حادثه و حریق را در ماهی که گذشت پوشش دادند

  • ۷ دی ۱۳۹۹
  • ۱۹۸ بازدید

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت:

آتش نشانان سمنانی ۷۷ مورد حادثه و حریق را در ماهی که گذشت پوشش دادند

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: در آذر ماه امسال ۳۱ مورد آتش سوزي و ۴۶ مورد عملیات امداد و نجات در اين شهرستان بوقوع پيوسته است .

اسمعیل پور در این باره گفت: در ماهی که گذشت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان به ۲۳۹۳ تماس که با سامانه ۱۲۵ زده شده، پاسخ داده است که از این میزان تماس با مجموع ۳۷ ساعت و ۴۸ دقیقه عملیات اطفاء و امداد و نجات و میانگین ۳ دقیقه و ۵۴ ثانیه زمان رسیدن به محل حادثه به کار خود پایان داده است .

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان در ادامه عنوان کرد:آتش نشانان ۳۱ مورد حوادث آتش سوزی را در آذر ماه پوشش دادند که از این میزان بیشترین تعداد آن (۶ مورد آتش سوزی معابرو ساختمانهای متروکه و ۶ مورد حریق خودرو بوده)) که به خود اختصاص داده است .

وی در ادامه گفت: ماموران آتش نشاني شهرستان سمنان در ۴۶ مورد حادثه جداگانه امداد و نجات نیز شركت داشته و به شهروندان و هموطنان امداد رساني کردند و از خطرات ناشي از اين حوادث نجات داده‌اند که بیشترین آمار حوادث مربوط به محبوس شدن افراد در اماکن (۱۰) مورد و گرفتن حیوانات موذی، محبوسی در کابین آسانسور و ریزش نمای ساختمان بوده که هر کدام با ۸ مورد رتبه بعدی را دارند.

رئیس سازمان آتش نشانی سمنان با بیان این مطلب افزود: تعداد ۸ مورد از این حوادث آتش سوزی و امداد و نجات خارج از محدوده شهری رخ داده که توسط نیروی های عملیاتی به خوبی پوشش داده شده است و تعداد نجات یافتگان در ماه گذشته در این عملیات ها ۴۴ نفر (مرد و زن ) می باشند که توسط نیروی های عملیاتی امداد رسانی شده اند.

اسمعیل پور در پایان یادآور شد در ماه گذشته ۲۰۳۰ نفر ساعت آموزش درون سازمانی (نیروهای عملیاتی سازمان) و ۱۶۸۰ نفر ساعت آموزش مجازی آنلاین برون سازمانی برای پرسنل ادارات و شرکت ها توسط این سازمان صورت گرفته است.