آتش نشانان سمنانی ۱۶۶ مورد حادثه و حریق را در ماه گذشته پوشش دادند.

  • ۲۱ خرداد ۱۴۰۱
  • ۶۶ بازدید

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداري سمنان خبر داد:

آتش نشانان سمنانی ۱۶۶ مورد حادثه و حریق را در ماه گذشته پوشش دادند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: در اردیبهشت ماه ۳۴ مورد آتش سوزي و ۱۳۲ مورد عملیات امداد و نجات در اين شهرستان بوقوع پيوسته است.

رضا رهایی گفت: در دومین ماه سال ۱۴۰۱ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان نزدیک به ۱۷۰۰ تماسی که با سامانه ۱۲۵ زده شده، پاسخ داده است که از این میزان تماس با مجموع ۸۰ ساعت و ۰۹ دقیقه عملیات اطفاء و امداد و نجات و میانگین ۴ دقیقه و ۱۳ ثانیه زمان رسیدن به محل حادثه به کار خود پایان داده است.

وی اعلام کرد:آتش نشانان ۳۴ مورد حوادث آتش سوزی را در ماه گذشته پوشش دادند که از این میزان بیشترین تعداد آن (۱۱ مورد) مورد مربوط به آتش سوزی معابر و ساختمانهای متروکه و ضایعات و (۵ مورد) مربوط به حریق منزل مسکونی بوده است .

رهایی در ادامه گفت: ماموران آتش نشاني شهرستان سمنان در ۱۳۲ مورد حادثه جداگانه امداد و نجات نیز شركت داشته وبه شهروندان و هموطنان امداد رساني کردند و از خطرات ناشي از اين حوادث نجات داده اند که بیشترین آمار حوادث مربوط به محبوس شدن افراد در اماکن و آسانسور(۴۱ مورد) و گرفتن حیوانات موذی با ۲۸ مورد د رتبه بعدی قرار دارد.

سرپرست سازمان آتش نشانی سمنان با بیان این مطلب افزود: تعداد ۱۰ مورد از این حوادث آتش سوزی و امداد و نجات خارج از محدوده شهری رخ داده که توسط نیروی های عملیاتی به خوبی پوشش داده شده است و تعداد نجات یافتگان در ماه گذشته در این عملیات ها ۹۰ نفر (مرد و زن ) می باشند که توسط نیروی های عملیاتی امداد رسانی شده اند.