آتش نشانان سمنانی ۱۲۹ مورد حادثه و حریق را در اولین ماه سال جدید پوشش دادند

  • ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
  • ۹۰ بازدید

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداري سمنان خبر داد.

آتش نشانان سمنانی ۱۲۹ مورد حادثه و حریق را در اولین ماه سال جدید پوشش دادند.

به گزارش مدیریت ارتباطات وامور بین الملل شهرداری سمنان، سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: در فروردین ماه ۳۵ موردآتش سوزي و ۹۴ مورد عملیات امداد و نجات در اين شهرستان بوقوع پيوسته است.

رهایی گفت: دراولین ماه سال ۱۴۰۱ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان نزدیک به ۱۶۳۰ تماسی که با سامانه ۱۲۵ زده شده، پاسخ داده است که از این میزان تماس با مجموع ۶۴ ساعت و ۵۸ دقیقه عملیات اطفاء و امداد و نجات و میانگین ۳ دقیقه و ۳۳ ثانیه زمان رسیدن به محل حادثه به کار خود پایان داده است.

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان در ادامه عنوان کرد:آتش نشانان ۳۵ مورد حوادث آتش سوزی را در ماه گذشته پوشش دادند که از این میزان بیشترین تعداد آن (۸ مورد) مورد مربوط به آتش سوزی معابر و ساختمانهای متروکه و ضایعات و (۶ مورد) مربوط به حریق منزل مسکونی بوده است .

وی در ادامه گفت: ماموران آتش نشاني شهرستان سمنان در ۹۴ موردحادثه جداگانه امداد و نجات نیز شركت داشته وبه شهروندان و هموطنان امداد رساني کردند و از خطرات ناشي از اين حوادث نجات داده اند که بیشترین آمار حوادث مربوط به محبوس شدن افراد در اماکن و آسانسور(۵۴ مورد) و گرفتن حیوانات موذی با ۲۰ مورد د رتبه بعدی قرار دارد.

ایشان بیان این مطلب افزود: تعداد ۱۲ مورد از این حوادث آتش سوزی و امداد و نجات خارج از محدوده شهری رخ داده که توسط نیروی های عملیاتی به خوبی پوشش داده شده است وتعداد نجات یافتگان در ماه گذشته در این عملیات ها ۸۴ نفر (مرد و زن ) می باشند که توسط نیروی های عملیاتی امداد رسانی شده اند.

رهایی در پایان یادآور شد : در ماه گذشته نزدیک به ۱۰۰۰ نفر ساعت از آتش نشانان سمنان، مهدیشهر ، شهمیرزاد و درجزین آموزش های تخصصی بدو‌خدمت را در این سازمان فرا گرفتند.