آتش نشانان سمنانی ۱۱۴ مورد حادثه و حریق را در اسفند ماه پوشش دادند.

  • ۱۱ فروردین ۱۴۰۰
  • ۲۹۰ بازدید

۲۵۰۰ تماس با سامانه آتش‌نشانی سمنان در آخرین ماه سال

آتش نشانان سمنانی ۱۱۴ مورد حادثه و حریق را در اسفند ماه پوشش دادند.

۱۱۴ مورد حادثه و حریق در آخرین ماه سال۹۹

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: در اسفند ماه ۶۶ موردآتش سوزي و ۴۸ مورد عملیات امداد و نجات در اين شهرستان بوقوع پيوسته است.

اسمعیل پور گفت: درآخرین ماه سال ۹۹ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان نزدیک به ۲۵۰۰ تماسی که با سامانه ۱۲۵ زده شده، پاسخ داده است که از این میزان تماس با مجموع ۵۴ ساعت و ۵۳ دقیقه عملیات اطفاء و امداد و نجات و میانگین ۴ دقیقه و ۱۱ ثانیه زمان رسیدن به محل حادثه به کار خود پایان داده است.

وی عنوان کرد:آتش نشانان ۶۶ مورد حوادث آتش سوزی را در ماه گذشته پوشش دادند که از این میزان بیشترین تعداد آن (۳۰ مورد به آتش سوزی معابر و ساختمانهای متروکه و ضایعات در آخرین چهارشنبه آخر سال بوده)که به خود اختصاص داده است .

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان در ادامه گفت: ماموران آتش نشاني شهرستان سمنان در ۴۸ مورد حادثه جداگانه امداد و نجات نیز شركت داشته و به شهروندان و هموطنان امداد رساني کردند و از خطرات ناشي از اين حوادث نجات داده اند که بیشترین آمار حوادث مربوط به محبوس شدن افراد در اماکن و آسانسور(۲۲مورد) می باشد.

ایشان با بیان این مطلب افزود: تعداد ۵ مورد از این حوادث آتش سوزی و امداد و نجات خارج از محدوده شهری رخ داده که توسط نیروی های عملیاتی به خوبی پوشش داده شده است وتعداد نجات یافتگان در ماه گذشته در این عملیات ها ۵۱ نفر (مرد و زن ) می باشند که توسط نیروی های عملیاتی امداد رسانی شده اند.

اسمعیل پور در پایان یادآور شد : در حوادث آتش سوزی ۱۶مورد آن مربوط به آتش سوزی های چهارشنبه آخر سال بوده که توسط آتش نشانان پوشش داده شده است.