آتش نشانان سمنانی ۱۰۵ مورد حادثه و حریق را در ماهی که گذشت را پوشش دادند.

  • ۹ خرداد ۱۴۰۰
  • ۷۶۲ بازدید

روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان خبر داد.

آتش نشانان سمنانی ۱۰۵ مورد حادثه و حریق را در ماهی که گذشت را پوشش دادند.

۱۸۷۴ مورد تماس در اردیبهشت ماه؛

۱۰۵ مورد حادثه و حریق در ماهی که گذشت

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: در دومین ماه سال جدید ۲۴ موردآتش سوزي و ۸۱ مورد عملیات امداد و نجات در اين شهرستان بوقوع پيوسته است.

اسمعیل پور در این باره گفت: در ماهی که گذشت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان به ۱۸۷۴ تماس که با سامانه ۱۲۵ زده شده، پاسخ داده است که از این میزان تماس با مجموع ۵۰ ساعت و ۵۵ دقیقه عملیات اطفاء و امداد و نجات و میانگین ۴ دقیقه و ۲ ثانیه زمان رسیدن به محل حادثه به کار خود پایان داده است .
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان در ادامه عنوان کرد:آتش نشانان ۲۴ مورد حوادث آتش سوزی را در اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ پوشش دادند که از این میزان بیشترین تعداد آن (۸ مورد آتش سوزی منزل مسکونی ) بوده است .

وی در ادامه گفت: ماموران آتش نشاني شهرستان سمنان در ۸۵ مورد حادثه جداگانه امداد و نجات نیز شركت داشته و به شهروندان و هموطنان امداد رساني کردند و از خطرات ناشي از اين حوادث نجات داده اند که بیشترین آمار حوادث (۲۵ مورد) مربوط به گرفتن حیوانات موذی و (۲۱ مورد) مربوط به محبوس شدن افراد در آسانسور بوده است.

ایشان با بیان این مطلب افزود: تعداد ۶ مورد از این حوادث آتش سوزی و امداد و نجات خارج از محدوده شهری رخ داده که توسط نیروی های عملیاتی به خوبی پوشش داده شده است وتعداد نجات یافتگان در ماه گذشته در این عملیات ها ۵۴ نفر (مرد و زن ) می باشند که توسط نیروی های عملیاتی امداد رسانی شده اند.