آتش سوزی در یک واحد خدماتی توسط آتش نشانان مهار و‌ امدادرسانی شد

  • ۱۸ دی ۱۴۰۰
  • ۱۱۹ بازدید

رئیس سازمان آتش نشانی و‌خدمات ایمنی شهرداری سمنان خبر داد.

آتش سوزی در یک واحد خدماتی توسط آتش نشانان مهار و‌ امدادرسانی شد.

بي احتياطي و استفاده غير اصولي از بنزين براي شستشوي قطعات و از بین بردن لکه ها باعث آتش سوزي و سوختگي یک نفر شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، رئیس سازمان آتش نشانی و‌ خدمات ایمنی خبر داد: عصر روز گذشته ۱۱ دیماه يك واحد خدماتی واقع در خیابان سعدی دچار حریق و بلافاصله با حضور آتش نشانان ايستگاه شماره ۲ به محل حادثه اعزام و آتش سوزی مهار شد.

اسماعیل پور در مورد اين حادثه گفت: آتش نشانان به محض رسیدن مشاهده کردن که قسمتی از این واحد خدماتی طعمه حریق شده و بوسیله خاموش کننده های دستی که توسط حاضرین در محل قبل از رسیدن آتش نشانان تا حدودی حریق را مهار کرده بودند و در ادامه نیز آتش نشانان بوسیله آب و … حریق را بطور کامل مهار و از سرايت آن به دیگر قسمت ها و واحدهای اطراف جلوگيري كردند.

وی علت اين حادثه را با توجه به مشاهدات اولیه آتش نشانان تجمع بخارات بنزين در فضاي داخل این واحد و رسيدن آن به شعله هاي موجود در محل ( سیگار وبخاری و یا …) اعلام كرد و افزود : با بروز انفجار، آتش سوزي محیط را در بر گرفت و متاسفانه فردی ۴۵ ساله از ناحیه دست و پا دچار سوختگي و مصدوميت شده است.

رئیس سازمان آتش نشانی و‌ خدمات ایمنی در پایان گفت: استفاده از بنزین و یا حلال های قابل اشتعال مانند تینر و الکل جهت لکه گیری البسه ، قطعات و محیط ها یکی از عوامل بروز آتش سوزی و رسیدن هر جرقه کوچکی باعث اشتعال و حتی ممکن است آتش سوزی و انفجاری صورت بگیرد و حوادث جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. لذا به همشهریان عزیز توصیه می شود به هیچ وجه از مایعات قابل اشتعال بخصوص در فضاهای بسته برای لکه بری و … استفاده نکنند تا از بروز این حوادث ها جلوگیری شود.